Uf, jak gorącą – czyli sprawdzone sposoby na letnie upały

Dodano: 2021-06-09 10:36:54

Lato w miejscu zamieszkania ma oczywiście swoje dobre strony, a w dobie pandemii nie można przewidzieć, czy nie stanie się koniecznością. Tym bardziej warto zadbać o przestrzeń, która będzie spełniała również funkcje wypoczynkowe. Szczególnie ważne jest zabezpieczenie jej przed upałami, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci i zwierzęta.

Oto kilka sprawdzonych sposobów!

1. Załóż klimatyzację

W tej chwili posiada ją ponad 25 tys. gospodarstw domowych w całej Polsce. Koszt założenia klimatyzacji stałej to około 5-10 tysięcy złotych dla dwupokojowego mieszkania. Dobrym i znacznie mniej kosztownym rozwiązaniem wydaje się zakup klimatyzatora przenośnego, który dostatecznie schłodzi pomieszczenie, a po lecie można łatwo go schować.

2. Lato – buch, powietrze w ruch!

Latem bardzo ważne jest, by wprowadzić cyrkulację powietrza. Nie trzeba do tego klimatyzatorów ani skomplikowanych urządzeń. Wystarczy wiatrak, a najlepiej ten sufitowy, znany z amerykańskich filmów. Doskonale sprawdza się w chłodzeniu pomieszczeń i pracuje ciszej niż klimatyzator.

3. Wyrolluj upały!

Bardzo przydatne w niwelowaniu skutków upału są rolety okienne. Nie tylko chronią one przed wpadaniem słońca i nagrzewaniem się przestrzeni mieszkalnej, ale również chronią domowników przed owadami. Bogatą ofertę rolet znajdziesz oczywiście w Patio Color.

4. Urban jungle

Rośliny to wspaniali sprzymierzeńcy w walce z upałami w mieście. Posadzone w odpowiednim miejscu nie tylko dają cień, ale też zwiększają wilgotność powietrza, jego natlenowanie. Jeśli to możliwe, warto posadzić przy oknach rośliny z rodzaju bluszczowatych. Jeśli jednak mieszkasz w bloku, dobrze jest wsadzić rośliny do doniczek. Szczególnie przydatne będą: doniczki ceramiczne, ziemia, grabki i łopatka, a także dedykowane nawozy. Jeśli masz delikatną skórę, zadbaj o rękawiczki. Wszystko znajdziesz w Patio Color.

< powrót