4 sposoby na to, by zaprosić lato do domu

Dodano: 2021-06-09 10:34:48

Kiedy na zewnątrz praży słońce, a gorące powietrze hula po domu, ciężko nie poczuć wakacyjnego klimatu. Można go dopełnić i zadbać o szczegóły w mieszkaniu, które pozwolą nam poczuć się jak na wczasach. ;)

1. Więcej światła

Aby zadbać o letni klimat w domu, należy wpuścić więcej światła. Jak to zrobić? Przede wszystkim trzeba rozjaśnić okolice okien. Podciągnij rolety i żaluzje, a ciężkie firany i zasłony zamień na te z naturalnych tkanin (len, bawełna) w jaśniejszych kolorach. Będą one znacznie lepiej przepuszczać światło i powietrze.

2. Zapach lata

Wakacje i letnie miesiące nieodłącznie kojarzą się z niepowtarzalnymi zapachami: gorącego powietrza, skoszonej trawy i owoców. Możesz go przywołać, zadbawszy o świeże, cięte kwiaty, zioła, które możesz posadzić w doniczce, a także drzewka owocowe. Idealnie sprawdzi się małe drzewko cytrynowe. Posadzenie ich nie wymaga wiele wysiłku, czasu i akcesoriów. Wystarczą ziemia, kilka ceramicznych doniczek z podstawkami, nawóz uniwersalny i mała łopatka ogrodnicza. Wszystkie akcesoria znajdziesz w sklepach Patio Color.

3. Azyl na świeżym powietrzu

Jeśli nie jesteś posiadaczem bajecznego ogrodu, nic straconego – wystarczy nawet niewielki balkon. Jego zaaranżowanie jest niezwykle szybkie, łatwe, a efekty – spektakularne!

Żeby balkon spełniał swe zadanie, warto zadbać o wygodne fotele i leżaki oraz stolik.
Całości dopełnią dodatki, takie jak lampiony, kolorowe doniczki z kwiatami, a nawet zewnętrze lampki, które podkreślą letni klimat. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, a wszystko inne co potrzebne, znajdziesz w Patio Color.

4. Tekstylia

Mówi się, że to dodatki tworzą klimat mieszkania i nie ma w tym przesady. To drobiazgi bowiem uwypuklają indywidualny styl właściciela oraz charakter wnętrza. Jeśli chcesz, by na czas wakacji opowiadało ono „letnie historie”, warto skupić się na tekstyliach. Niekiedy kilka poduszek w marynistycznym stylu lub w stylu humpton potrafią naprawdę odmienić wygląd pokoju. Ciekawy efekt mogą dać również letnie lampiony lub rattanowe donice. Wszystko zależy od tego, co lubisz i co widzisz w swoim wnętrzu.

< powrót