Jak dbać o ogród latem?

Dodano: 2021-06-09 10:35:36

Słońce, ciepło, nagrzane powietrze. Podczas gdy my kochamy lato, to dla naszych roślin ogrodowych może być to całkiem trudny czas, zważywszy na wysokie temperatury i suchy klimat. Podpowiadamy zatem, jak zadbać o ogród, by nie stracił na urodzie i zdrowiu.

Po pierwsze: dobre nawadnianie

Wysokie temperatury sprawiają, że z gleby bardzo szybko paruje wilgoć, a co za tym idzie-pozbawia rośliny wody i składników odżywczych. To, dlatego tak ważne jest, by regularnie nawadniać podłoże. Można wykorzystać do tego system automatyczny, którego instalacja jest dość kosztowna. Innym rozwiązaniem jest samodzielne podlewanie. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiednią końcówkę lancy. Powinna być regulowana i dawać możliwości zmniejszenia strumienia po to, by nie wypłukiwać gleby spod roślin.
Bogatą ofertę systemów nawadniających znajdziesz w Patio Color.

Po drugie: nawożenie

Latem warto nawozić rośliny, by utrzymać efekt, który uzyskaliśmy wiosną, dbając o nie po zimie. Ponadto, może je to uchronić przed długotrwałymi upałami. O tej porze roku najlepiej jest stosować opryski dolistne, ale nie dłużej niż do lipca. W przeciwnym razie możemy niepotrzebnie przedłużyć okres wegetacji i dojrzewania.
Wyjątkiem są drzewa owocowe. Latem, kiedy mają one dać owoce, warto powstrzymać się przed opryskami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że roślina nie „nasiąknie” chemikaliami.

Po trzecie: koszenie i odchwaszczanie

Bardzo ważne jest, by latem, szczególnie podczas upałów trawa była skoszona bardzo krótko. Nie wolno bowiem dopuścić do zakwitnięcia źdźbeł, bo to spowolni wzrost trawy. Szczególnie ważne jest, by kosić przy pomocy bardzo ostrych ostrzy. Dobrze jest zatem, by zadbać o nową kosiarkę, jeśli noże w starej uległy stępieniu. Z pewnością znajdziesz taką w Patio Color.

Nie tylko trawy najszybciej rosną wiosną i latem. Dzieje się tak również z chwastami. Bardzo ważne jest, by regularnie je usuwać, bo szkodzą roślinom, które uprawiane są w ogrodzie. Można robić to ręcznie, po prostu wyrywając, ale lepiej posłużyć się herbicydem, czyli środkiem chwastobójczym, który daje gwarancję, że pozbędziemy się wszystkich komórek nieproszonych gości. O tym, który będzie najlepszy dla Twojego ogrodu, dowiesz się u naszych sprzedawców. Zapraszamy do Patio Color.

< powrót