Wejdźmy do środka, czyli prace remontowe

Dodano: 2020-10-27 13:37:18

Jesień to idealny czas na przeprowadzenie drobnych i większych remontów w domu lub mieszkaniu. Zanim jednak rozpoczną się prace trzeba je odpowiednio zaplanować i przygotować przestrzeń oraz narzędzia do wykonania napraw i zmian w przestrzeni.

Przygotowania

Oczywiście, nie tylko mieszkanie należy przygotować – nas też! Najważniejsze to dostosowanie zestawu narzędzi do planowanych prac. Dobranie uniwersalnych przyborów do rozpoczęcia remontu nie jest na początku proste, ale właśnie dlatego stworzyliśmy krótką listę rzeczy, które przydadzą się, gdy trzeba będzie dokonać drobnych lub nieco większych napraw. Będzie to też dobra ściągawka dla tych, którzy dopiero wiją swoje pierwsze gniazdko i zbierają potrzebne materiały:

Co warto mieć:
– Ubranie robocze – w tym rękawiczki/rękawice wzmacniane i solidne buty
– Zestaw podstawowych narzędzi – śrubokręty płaskie i krzyżykowe, kombinerki, młotek, miarka drewniana lub aluminiowa, mały klucz francuski
– Poziomica
– Piła
– Szpachelka
– Podstawowe narzędzia malarskie (zestaw wałków i pędzli, tacka na farbę, folia malarska)
– Wkrętarka z zestawem wkrętów
– Wiertarka z możliwością wiercenia udarowego z zestawem wierteł

To by było na tyle, jeśli chodzi o podstawy podstaw. Dzięki temu naprawy nam nie straszne, a dodatkowe narzędzia zawsze można dokupić. Gotowi? To ruszamy do pracy!  

Remont pod strzechy

Jesień to idealny czas na tynkowanie, gruntowanie i malowanie ścian, kładzenie kafelków, paneli. Przy większych remontach będzie to też odpowiedni moment na montaż elektryki w domu lub prace hydrauliczne. Wszystkie powyższe pace wymagają zakupu odpowiednich narzędzi, elementów do wykończenia oraz wyboru kolorystyki w jakiej chcemy zaaranżować daną przestrzeń. Tak więc przed rozpoczęciem tych prac koniecznie trzeba wszystko zaplanować i sprawdzić czy wymarzone materiały budowlane są dostępne. Nie zapominajcie również o elementach osłaniających przestrzeń przed zabrudzeniem takich jak folia malarska i specjalne taśmy.

Zmontujmy coś!

Jesień to także bardzo dobry moment na prace montażowe. Chociaż, szczególnie przy montażu okien, należy zwracać uwagę na pogodę. W żadnym wypadku nie próbujmy osadzać okien w deszczu. Nie ma jednak problemu, by w tym czasie osadzić np. wszystkie drzwi wewnętrzne, blaty w kuchni lub łazience oraz zmontować meble.

Samodzielne przeprowadzenie remontu może sprawić dużo radości. Podczas długich zimowych wieczorów, gdy częściej wolny czas spędzamy w domu, odnowione wnętrza będą cieszyły jeszcze bardziej.

< powrót