Czas na zmiany? Jak niewielkim kosztem odmienić wystrój mieszkania

Dodano: 2020-03-31 12:45:40

Gdy zbliża się wiosna i wszystko wokół rozkwita, aż chce się wprowadzić trochę tego wiosennego życia i kolorów do mieszkania. 

Zmiany nie muszą być duże i kosztowne. Wystarczy kilka ruchów, by odmienić wystrój mieszkania i dodać mu wiosennego charakteru.

1. Trochę kolorów.

Jeśli w Twoim domu panują klasyczne biele czy szarości, może warto pomyśleć o dodaniu przestrzeni odrobiny barw? Wybierz jakiś żywy, ulubiony kolor i pomaluj np. jedną ze ścian. Dzięki temu dodasz wnętrzu trochę oddechu i świeżości. Możesz to zrobić samodzielnie, wybierając odpowiedni wałek do malowania i zabezpieczając folią malarską przestrzeń wokół. Pamiętaj o dokładnym wywietrzeniu mieszkania po malowaniu.

2. Estetyczne doniczki i rośliny. 

Jeśli lubisz otaczać się roślinami, wiosenny czas to najlepszy moment, żeby niektóre z nich poprzesadzać, dosypać im świeżej ziemi czy swtorzyć nowe sadzonki. Dzięki temu Twój dom rozkwitnie wszelkimi odcieniami zieleni.

Możesz też zaopatrzyć się w nowe doniczki w żywych lub pastelowych kolorach lub pomalować te, które masz. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie drewnianych skrzynek jako osłonek na doniczki. Wystarczy je polakierować i cieszyć się ich naturalnym wyglądem, wpisującym się w Twoje wiosenne wnętrze. 

3. Ulubione dodatki w wiosennej odsłonie.

Poduszki, koce, wazony, świeczki... To fantastyczne dodatki, które bez większych rewolucji mogą odmienić wystrój Twojego mieszkania. Na powitanie wiosny, warto sięgnąć po te, które wprowadzą do naszych wnętrz więcej ożywczych kolorów albo kwiecistych czy naturalnych motywów. 

A zatem... daj się ponieść wyobraźni i baw się wiosennymi kolorami w Twoim domu.

< powrót