Przywitaj wiosnę! Inspiracje, które pozwolą Ci urządzić piękny azyl na balkonie

Dodano: 2020-03-31 12:43:19

Kiedy po chłodnych miesiącach za oknem pojawia się coraz więcej słońca i zieleni, od razu otwieramy okna na oścież i z chęcią przenosimy się w wolnych chwilach na nasze balkony.

Jak stworzyć na nich wiosenny azyl, w którym z przyjemnością będziemy mogli wypijać poranną kawę i czytać książki?

Podpowiadamy!

Po pierwsze wygoda.

Zorganizuj na balkonie wygodne miejsce do siedzenia lub leżenia. W zależności od przestrzeni jaką masz do zagospodarowania, do wyboru jest szereg mebli ogrodowych, które świetnie wpasują się w przestrzeń balkonu lub tarasu.  Do mniejszych powierzchni możesz wybrać krzesła z miękkimi poduszkami, do większych kanapę czy fotele, no i oczywiście stolik czy nawet ławę. Na dużym balkonie świetnie sprawdzi się też hamak czy podwieszany fotel. Ważne, by meble wypoczynkowe dopasować od naszych potrzeb i powierzchni, jaką mamy do dyspozycji. 

Po drugie otoczenie.

Zadbaj o to, aby na Twoim balkonie lub tarasie zrobiło się po prostu przytulnie. Wygodne i miękkie poduszki na meblach, miły w dotyku kocyk czy lampiony stworzą klimat sprzyjający chwilom relaksu. No i przede wszystkim rośliny. Możesz wybrać drzewa i krzewy, ale tylko te, które charakteryzuje powolny wzrost, gdyż w innym przypadku rośliny przerosną donice. W przestrzeń tarasu pięknie wkomponują się  np. klony palmowe czy wierzby o pokroju płaczącym, jak również miniaturowe jabłonie czy grusze, a także popularne thuje czy jałowce płożące. Można też wybrać rośliny pnące, jak np. bluszcz pospolity czy chmiel japoński. W przypadku mniejszych przestrzeni, świetnie sprawdzą się wszelkie kwiaty, jak pięknie prezentujące się na balkonach surfinie, pelargonie bluszczolistne czy pospolite bratki. 

Po trzecie najlepsze towarzystwo.

Kiedy już urządzisz na balkonie lub tarasie przytulne i komfortowe miejsce wypoczynku, z przyjemnóścią będziesz na nim spędzać każdą wolną chwilę, ciesząc się wiosennym słońcem. Najlepiej, kiedy te wiosenne chwile będziesz dzielić w najlepszym towarzystwem w postaci  swoich bliskich. 

< powrót