Co ułatwi nam jesienne porządki w ogrodzie?

Dodano: 2019-10-15 16:57:20

Jesień to czas intensywnej pracy. Aby nasz ogród mógł na nowo rozkwitnąć na wiosnę, musimy go odpowiednio przygotować do zimy. Jakie narzędzia ułatwią nam prace?

Odkurzacz ogrodowy

Odkurzanie kojarzy się nam wyłącznie z czynnością przeprowadzaną w domu. Osoby posiadające nawet niewielki ogród nie raz odczuły potrzebę posiadania urządzenia przyspieszającego mozolny proces grabienia liści, który trzeba powtarzać do momentu, aż z drzewa nie spadnie ostatni. Bez wątpienia zaletą odkurzacza ogrodowego jest zasilanie akumulatorami. W przeciwieństwie do kosiarek, brak długiego przewodu czyni urządzenie niezwykle funkcjonalnym i umożliwia sprawne poruszanie się po całej działce.

Odkurzacze ogrodowe są lekkie, poręczne, wyposażone w worek o różnej pojemności, który bez trudu pomieści liście, drobne gałęzie oraz inne nieczystości. Nawet miejsca trudno dostępne nie są przeszkodą. Za pomocą jednego przełącznika zmieniamy nasz odkurzacz w dmuchawę, która usunie liście z miejsc kłopotliwych.

Aby nasze urządzenie służyło nam jak najdłużej zadbajmy aby nie wciągać do środka kamieni, szkła, elementów plastikowych czy tez substancji chemicznych, które mogą uszkodzić wirnik i worek.

Rozdrabniacz ogrodowy

Rozdrabniacz ogrodowy jest przydatny w naszym ogrodzie przez cały rok. Ułatwia pracę i pomaga w utrzymaniu porządku na działce. Zrębki, czyli materiał uzyskiwany w procesie rozdrabniania, stanowi znakomitą ściółkę, mogą posłużyć również jako kompost. Ściółka zapobiega nadmiernemu wyrastaniu chwastów, utrzymuje wilgoć w glebie oraz zapobiega przemarzaniu korzeni w okresie przymrozków.

Kupując rozdrabniacz ogrodowy musimy precyzyjnie określić nasze potrzeby. Wybór urządzeń jest duży, w sklepach możemy spotkać rozdrabniacze spalinowe i elektryczne o różnej mocy. Im większy ogród i rzeczy, które chcemy rozdrabniać, tym miększa powinna być też moc urządzenia.

< powrót