Kilka porad jak zrobić meble z palet

Dodano: 2019-10-15 16:53:15

Designerskie meble z palet cieszą się dużą popularnością. Możemy z nich wykonać łóżko, stolik, półki i meble ogrodowe. Zainspiruj się!

Palety to materiał, który zazwyczaj leżakuje na zewnątrz. Zanim zaczniemy jakąkolwiek pracę musimy upewnić się, że palety są suche. Aby farba dobrze trzymała się drewna, palety należy dokładnie oszlifować. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy palety nie są nowe. Do szlifowania potrzebna będzie szlifierka lub uniwersalny papier ścierny.

Jeśli nasze palety są już gładkie możemy przystąpić do malowania i impregnacji drewna. W tym celu idealnie sprawdzą się specjalne lakiery, bejca lub farby do drewna z impregnatem. W przypadku mebli ogrodowych, warto zwrócić uwagę na właściwości środków impregnujących i zainwestować w produkt droższy o lepszej jakości, niż powtarzać malowanie za rok.

Gdy palety są już pomalowane, zaimpregnowane i wyschnięte, możemy przystąpić do ich łączenia. Niezbędne będą proste łączniki do drewna oraz wkrętarko- wiertarka. Teraz wszystko w waszych rękach!

< powrót